התקשרו עכשיו ושנו את חייכם:

077-8965663
BRC ישראל
אבחון BRC להפרעת קשב

מדוע תבחרו באבחון BRC?

מהי הפרעת קשב?

קשב הוא משאב של המח אשר מאפשר לנו לשים לב לדברים שקורים בסביבה ובתוכנו, על מנת שנקלוט אותם וניתן להם מקום בחשיבה שלנו. בזכות משאבי הקשב שלנו אנחנו מסוגלים ללמוד, להבין ולזכור.

בעבר, הייתה קיימת סברה כי קשיים בתחום הקשב והריכוז באים לידי ביטוי אך ורק בקושי להתרכז ולשמר קשב לאורך זמן (יכולת הנקראת: "קשב מתמשך"). על כן, האבחונים הממוחשבים שהיו נהוגים בעבר בחנו יכולת זו בלבד. מחקרים עדכניים בתחום הקשב מראים כי בניגוד לכך, יכולת הקשב של האדם מתבססת על ארבעה תפקודים שונים:

קשב מתמשך
- היכולת לשמור על קשב לאורך זמן מבלי לרדת ברמת הביצוע. ילדים המתקשים בתחום זה עשויים להתחיל "לחלום" תוך כדי קריאת ספר, להרגיש חוסר שקט ורצון לזוז ולפטפט בזמן הקשבה בכיתה.

קשב סלקטיבי - היכולת למקד את הקשב רק במטלה מסוימת, ולהתעלם מגירויים שמסביב שאינם קשורים למטלה בה אנו עוסקים כרגע. בעיה בתחום זה תתבטא בקושי להקשיב למורה בזמן שהילדים לידי מדברים על נושאים אחרים.

 פיצול קשב - היכולת להפנות תשומת לב ולקחת בחשבון יותר מנושא אחד בו זמנית. כאשר פיצול הקשב אינו טוב לא נוכל גם לראות טלביזיה וגם לענות על שאלות.

 התפקודים הניהוליים - התפקודים הניהוליים אחראים ליכולות חשובות מאד כמו תכנון, ארגון, למידה מטעויות, הסתגלות למצבים משתנים ועוד. קושי בתפקודים הניהוליים יכול להפריע בלמידה ובפתרון של בעיות, בארגון ומילוי מטלות. (למשל, להתארגן  בבוקר על מנת להגיע לביה"ס לבושים, בזמן ועם תיק מצויד).  

 

למה תבחרו באבחון BRC?

אבחון BRC הוא אבחון ממוחשב להפרעת קשב וריכוז, זהו האבחון היחידי אשר בודק את כל 4 תפקודי הקשב  ולכן היכולת שלו לתת מענה רחב ומדויק רבה יותר.

 

 תמיכה בהחלטות טיפוליות באופן שיענו על צרכי הנבדק בצורה האופטימאלית :

דוחות BRC נותנים תמונה רחבה ומפורטת של כוחות הנבדק לצד הקשיים.

מאפשרים בדיקה של קשיי הנבדק גם ביחס לנורמה של בני גילו וגם ביחס לעצמו (לעתים מתפתחות יכולות של פיצוי אל מול הקשיים).


בודקים בצורה מעמיקה את נושא הקשיים בתכנון וארגון שמהווים פעמים רבות חלק חשוב בתמונה של הפרעת הקשב.

הדוחות מספקים "מדד ADHD" אשר פותח ותוקף בצורה מחקרית ויכול לתת תמונה מדויקת לגבי רמת ההפרעה, באיזה מתפקודי הקשב היא באה לידי ביטוי ומהי הדרך הכי נכונה לעזור למי שמתמודד איתה.

האבחון ניתן לביצוע ללא בדיקה חוזרת עם ריטלין. יחד עם זאת ועל פי שיקול דעת של רופא מטפל, ניתן בקלות ובצורה מקצועית ומבוקרת לערוך בדיקה חוזרת עם ריטלין. הדוחות המתקבלים מציגים תמונה רחבה של ההשפעה הטיפולית, תוך השוואה גרפית, נוחה למעקב, לתוצאות האבחון הראשון.סיוע באבחנה מבדלת בין קשיים בקשב וריכוז לבין קשיים ממקור אחר (למשל, לקויות למידה או מצבים רגשיים):
באבחנה המבדלת שוללים סיבות אפשריות שונות העלולות לגרום לתסמינים דומים של הפרעת הקשב (חשוב כדי להתאים את הטיפול הנכון). אבחון BRC מסייע לעריכת אבחנה מבדלת במספר אופנים:

אבחון BRC מספק מידע גם על תפקודים קוגניטיביים חשובים נוספים (בנוסף לתפקודי הקשב): זיכרון שמיעתי וחזותי, ארגון ותכנון, שפה ומוטוריקה.

אבחון BRC הוא האבחון הממוחשב היחידי אשר מכיל גם ממצאים רגשיים המסייעים עוד יותר בהבנת התמונה, בקבלת אבחנה ובהחלטה איך הכי נכון לטפל.

חשוב לציין כי אבחון BRC אינו מחליף התייעצות עם איש מקצוע, אלא מסייע בהחלטות אבחוניות וטיפוליות.